Wrzesień już za nami…

Misiom bardzo szybko minął pierwszy miesiąc nowego roku  przedszkolnego. Był to bardzo ważny miesiąc w szczególności dla trójki dzieciaków, które dołączyły do grupy. Cała grupa przyjęła ich bardzo serdecznie i każdy potrafi wspólnie się bawić bez barier komunikacyjnych.

Wszystkie Misie znają już rytuał dnia. Wiedzą, że jest czas na zabawę i czas na naukę. Poznały zasady bezpiecznej zabawy w sali oraz na zewnątrz. Potrafią sobie pomagać oraz również zwrócić się o pomoc, jeżeli sami jej potrzebują.

We wrześniu misie pracowały nad muzyczną powitanką oraz uczyły się nowej piosenki „Niezwykły miś”. Utrwalały literę „O”  oraz liczbę „1” i „2” wykorzystując m.in. dary jesieni czy zabawy ruchowe i słuchowe. Dzieci podzieliły się wspomnieniami z wakacji nawiązują do mijającej pory roku. Wspólnie dopasowały symbole pór roku: lata i jesieni. W zespołowej zabawie przypomniały sobie nazwy części ciała, kształtowały orientację w schemacie własnego ciała i przestrzeni oraz wiedzą jak prawidłowo zadbać o higienę.

Katarzyna L.